Erasmusowi goście

18.06.2019

Tym razem naszą Uczelnię odwiedzili goście z Bułgarii ze współpracującego z nami Uniwersytetu w Szumen. W ramach „Staff Mobility for Training” dwie pracownice administracji oraz wykładowca na kierunkach technicznych i przyrodniczych tamtejszego uniwersytetu mieli okazję poznać tajniki pracy administracyjnej naszej uczelni oraz porównać systemy kształcenia w Polsce i Bułgarii.

Goście zwiedzili cały kampus naszej uczelni – byli pod wrażaniem zaplecza dydaktycznego, wyposażenia pracowni, laboratoriów, całej bazy dydaktycznej PWSZ. Dodatkowo, dzięki uprzejmości firmy Automet, mieli możliwość odbycia wizyty w firmie, gdzie poznali trzy głównie obszary działalności Autometu: wykonywanie komponentów do maszyn i urządzeń, zabudowa busów i autobusów, linie produkcyjne.

Erasmus+ to również szansa na bliższe poznanie kultury, tradycji, obyczajów danego kraju, regionu. Nasi goście byli w Polsce pierwszy raz – w Sanoku nie mogło obyć się bez wizyty w Muzeum  Historycznym i Skansenie. Jak się okazuje nawet bariera językowa nie stanowi problemu, jako, że nasi goście nie mówili po angielsku – język rosyjski odkryliśmy na nowo :) 

Galeria zdjęć

INSTYTUT TECHNICZNY
UP im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Reymonta 6 38-500 Sanok
Budynek C

Kontakt:
Dyrektor Instytutu 13 46 55 982
Sekretariat 13 46 55 983
mibm@up-sanok.edu.pl