Seminarium naukowo-szkoleniowe w Instytucie Technicznym

06.02.2020

24 stycznia 2020 r w Auli Instytutu Technicznego Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyło się seminarium naukowo-szkoleniowe pt. „Kompleksowe rozwiązania symulacyjno-pomiarowe w zintegrowanym środowisku Simcenter”.

W seminarium przedstawiono kompleksowe rozwiązania w zakresie pomiarów procesów szybkozmiennych, takich jak eksplozje, ruchy obiektów z bardzo dużą prędkością, drgania, deformacje uderzeniowe, dynamikę płynów itp. Zaprezentowano także zintegrowane systemy B+R do analiz termalnych (badanie naprężeń, wibrotermografia, termografia impulsowa i lock-in) oraz rozwiązania do realizacji testów wibracyjnych. Pokazano najnowszą aparaturę badawczą do pomiarów akustyki, skanery 3D oraz oprogramowanie CAE, pozwalającą uruchamiać nawet najbardziej skomplikowane testy badawcze. Jednym z wielu rozwiązań, jakie zaprezentowano, był także Simcenter Amesim - kompletny system do symulacji wielodziedzinowych systemów mechatronicznych.

ziobro3.jpg

ziobro4.jpg