Wyjazd studyjny do PASSA

01.02.2018

Od 26 do 28 czerwca br. pięciu studentów PWSZ wraz z opiekunem dr. inż. Leszkiem Tomczewskim przebywało na wyjeździe studyjnym w głównej siedzibie firmy PASS GmBh - Zakład Centralny w Schwelm w Niemczech koło Dortmundu. Zaproszenie dostali od właściciela firmy PASS Philippa Passa, który będąc z wizytą w Polsce, odwiedził Instytut Techniczny PWSZ. Firma Pass pokryła wszelkie wydatki związane z wyjazdem grupy studentów i ich opiekuna. Do Niemiec pojechali: Sebastian Gondek (III r. SS), Tomasz Szewczuk (III r. SS), Tomasz Częczek (III r. SS), Rafał Morski (III r. SS), Kamil Delijowski (II r. SS). Harmonogram pobytu okazał się bardzo intensywny i obejmował m.in. zwiedzanie wydziałów produkcji zautomatyzowanej, laboratorium badawczo-rozwojowego, wydziałów konstrukcyjnych i wdrożeniowych nowych technologii.