Wyjazd studyjny studentów Instytutu Technicznego do Warszawy

17.11.2023

W dniach 12 i 13 listopada studenci Mechaniki i Budowy Maszyn z Instytutu Technicznego oraz Ekonomii z Instytutu Nauk Społecznych uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Narodowego Muzeum Techniki oraz Muzeum Motoryzacji i Techniki w Warszawie, zorganizowanym przez dyrektora Instytutu Technicznego Pana dra Grzegorza Klimkowskiego. Zbiórka na wyjazd odbyła się pod Centrum Symulacji Medycznej w godzinach porannych. Po dotarciu na miejsce studenci podziwiać mogli bogaty zbiór eksponatów znajdujących się w Narodowym Muzeum Techniki oraz zaznajomić się z historią rozwoju techniki. Po zwiedzeniu muzeum uczestnicy wyjazdu mogli poświęcić się odkrywanie stolicy.

Kolejnego dnia zaplanowany został wyjazd do znajdującego się pod Warszawą Muzeum Motoryzacji i Techniki założonego przez Pana Patryka Mikiciuka. W muzeum znajdował się imponujący zbiór pojazdów pochodzących z całego świata i z różnych epok. Następnie uczestnicy wyjazdu mieli możliwość przejażdżki zabytkowym angielskim dwupiętrowym autobusem w okolicach muzeum.

Po przejażdżce cała grupa wyruszyła w drogę powrotną, by późnym wieczorem dotrzeć pod bramy Uczelni w bardzo dobrych humorach.

 

Opracował: Karol Bąk (student I roku studiów II stopnia MiBM)

Galeria zdjęć

INSTYTUT TECHNICZNY
UP im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Reymonta 6 38-500 Sanok
Budynek C

Kontakt:
Dyrektor Instytutu 13 46 55 982
Sekretariat 13 46 55 983
mibm@up-sanok.edu.pl